poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaCzym pomalować altankę ogrodową?
producent domków letniskowych

Czym pomalować altankę ogrodową?

Altany ogrodowe są najczęściej wykonane z drewna, które nadaje im wyjątkowego wyglądu i zapewnia przytulną atmosferę w środku. Nieodparty urok drewnianej konstrukcji sprawia, że to właśnie ten materiał jest najchętniej wybierany przez właścicieli działek i przydomowych ogródków. Warto jednak pamiętać, że utrzymanie drewna w dobrym stanie przez długie lata wymaga pewnego wysiłku włożonego w jego zabezpieczenie i pielęgnację. Z uwagi na nasycenie rynku specjalistycznymi preparatami zabezpieczającymi ten naturalny surowiec, bez problemu można znaleźć skuteczny wyrób. Co zatem wybrać? Zanim kupisz cokolwiek, musisz przede wszystkim określić swoje potrzeby efekt, którego oczekujesz.

Preparaty do wyboru do koloru

Czy zależy Ci na tym, aby zaakcentować naturalną fakturę drewna i podkreślić rysunek słojów? A może wolisz uzyskać twardą powłokę, która zabezpieczy surowiec przed uszkodzeniami mechanicznymi? Szukasz kolorowej farby odpornej na czynniki pogodowe? Podpowiadamy, czym pomalować altanę ogrodową, aby zapewnić jej trwałość i estetyczne wykończenie.

Obecnie nie brakuje preparatów przeznaczonych do malowania drewnianych powierzchni. Wśród najpopularniejszych znajdują się lakierobejce, klasyczne bejce, farby olejno-ftalowe lub akrylowe, oleje oraz lakiery do drewna. Niekiedy trudno się w tym wszystkim połapać.

Kryjąca farba do altany ogrodowej

W przeciwieństwie do impregnatu lub bejcy, zastosowanie farby gwarantuje uzyskanie ładnego i mocno kryjącego koloru. Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą pomalować swoją altanę na wyrazisty kolor odbiegający od naturalnych odcieni drewna. Do tego celu można zastosować zarówno farbę akrylową, jak i olejno-ftalową. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, aby farba zapewniała trwałość koloru, a przy tym była odporna na działanie pogody i czynników mechanicznych.

Impregnat do drewna

Drewniana altana ogrodowa jest narażona na działanie wielu szkodliwych czynników takich jak:

  • grzyby, pleśnie, pasożyty drewna,
  • wilgoć,
  • mróz,
  • wysokie i niskie temperatury,
  • promienie ultrafioletowe.

Aby chronić konstrukcję przed uszkodzeniem, warto pomalować altanę specjalnym impregnatem. Wśród preparatów dostępnych na rynku znajdują się między innymi takie, który łączą w sobie dobre właściwości ochronne z dekoracyjnymi. Dobrej jakości impregnaty posiada w składzie specjalny wosk blokujący wilgoć.

Altana ogrodowa pomalowana lakierobejcą

Bejca ładnie wybarwia drewno, lecz prawie wcale nie chroni materiału. Z kolei bezbarwny lakier tylko utwardza jego powierzchnię nie poprawiając w ogóle jego estetyki. Czy jest coś pomiędzy?

Lakierobejca stanowi dobre połączenie właściwości lakieru i bejcy. Jeśli zależy Ci na wysokim stopniu pokrycia drewna kolorem, to bez wątpienia preparat dla Ciebie. Po zastosowaniu lakierobejcy, rysunek słojów jest doskonale widoczny, a zatem altana zachowuje swój naturalny i unikalny wygląd, a jej powierzchnia jest solidnie zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi.

Na rynku dostępne są preparaty z dodatkiem teflonu, dzięki czemu są jeszcze bardziej odporne na ścieranie, śnieg, niskie temperatury, promienie ultrafioletowe czy wilgoć.

Bez względu wybór środka do malowania drewnianej altany ogrodowej, należy bezwzględnie przestrzegać  zaleceń producenta farby czy impregnatu. Tylko wtedy pojawi się oczekiwany efekt dekoracyjny, a drewno będzie miało odpowiednią ochronę przed różnorodnymi czynnikami fizycznymi i biologicznymi.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com