poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      biuro@nowoczesne-domki.pl   telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaJak pomalować domek drewniany?
drewniany domek na narzędzia

Jak pomalować domek drewniany?

Planujesz zakup lub budowę drewnianego domku na narzędzia? To wspaniale. Z pewnością czeka Cię wiele pięknych chwil pełen relaksu lub wypełnionych spotkaniami z przyjaciółmi. Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że drewno jest materiałem szczególnie narażonym na działanie czynników atmosferycznych? Jeśli chcesz, aby Twój domek służył przez długie lata i przez cały czas zachwycał nieskazitelnym wyglądem, musisz go odpowiednio zabezpieczyć. Sprawdź jak pomalować domek z drewna, aby prezentował się nienagannie mimo upływu czasu.

Piękny wygląd i wytrzymałość

Nie ulega wątpliwości, że najbardziej skuteczna metoda ochrony drewna wykorzystywanego na zewnątrz to klasyczna impregnacja. Specjalistyczne preparaty, które wnikają głęboko w strukturę drewna, chronią materiał zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz, a także zabezpieczają przed tzw. biokorozją. Impregnacji można dokonać na własną rękę, przy czym należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drewnianego podłoża i solidnym wykonywaniu poszczególnych etapów pracy.

Aby ułatwić sobie aplikacje impregnatu, drewniane podłoże powinno być gładkie. W tym celu najlepiej zastosować papier ścierny o gradacji 150-200, przy czym ziarnistość papieru musi być dobrana zgodnie ze stopniem nierówności podłoża. Można także delikatnie przeszlifować powierzchnię. W efekcie uzyskamy nie tylko jednolitą kolorystykę drewnianej konstrukcji, ale także uwidocznimy strukturę słojów. Przed przystąpieniem do właściwego etapu impregnacji, należy oczyścić powierzchnię z pyłu.

Nakładanie impregnatu

Nie każdy o tym pamięta, ale zarówno szlifowanie drewnianych desek, jak i samo malowanie drewnianego domku najlepiej wykonać w bezdeszczową pogodę, kiedy temperatura wynosi 5-25 st. C.

Przed nałożeniem, impregnat trzeba bardzo dokładnie wymieszać. Do malowania najlepiej zastosować specjalny pędzel przeznaczony do wyrobów rozpuszczalnikowych. Jeśli nie masz takiego pod ręką, nic straconego! Możesz malować pędzlem uniwersalnym, ale zanim to zrobisz koniecznie przeszlifuj włosie papierem ściernym. W ten sposób delikatnie zmiękczysz końcówki i pozbędziesz się luźnych włosów.

Malowanie dekoracyjne

Do nakładania impregnatu w wersji kolorowej, można przystąpić tylko podczas sprzyjającej pogody. Preparat nanieś równomiernie na całą powierzchnię, nie zapominając jednocześnie o lekkim rozcieraniu półsuchym pędzlem. Kiedy pierwsza warstwa jest już sucha, wówczas trzeba wykonać szlifowanie między warstwowe, które doskonale wyrównuje powierzchnię i zwiększa przyczepność drugiej warstwy impregnatu. Użyj do tego papieru ściernego o gradacji 320, a po skończonej pracy koniecznie oczyść drewno z powstałego pyłu. Dopiero teraz możesz nałożyć kolejną porcję impregnatu.

Jeśli wykonasz wszystko zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz się spodziewać, że Twój drewniany domek narzędziowy będzie się prezentował nienagannie nawet po wielu latach użytkowania. Poprawnie przeprowadzona impregnacja podkreśli także piękno surowego drewna i podkreśli jego ponadczasowy charakter i unikalny wygląd.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com