poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      biuro@nowoczesne-domki.pl   telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

BlogOgród marzeń – co powinno się w nim znaleźć?
nowoczesne meble ogrodowe w altanie

Ogród marzeń – co powinno się w nim znaleźć?

Aranżacja ogrodu powinna współgrać z potrzebami jego użytkowników, ukształtowaniem działki oraz lokalnym krajobrazem. Jednocześnie, ogród marzeń to pojęcie, pod którym kryje się mnóstwo szczegółów. Trudno jednoznacznie określić, jak powinno wyglądać takie miejsce, bowiem ile osób tyle różnych wizji. Warto natomiast pamiętać, że piękny ogród to przede wszystkim wypadkowa prawidłowo zaplanowanej inwestycji, w której estetyka idzie w parze z funkcjonalnością. Sprawdźmy zatem, o czym warto pamiętać podczas projektowania kwitnącej oazy spokoju i wypoczynku.

Ogród marzeń – planowanie przestrzeni

Już na etapie budowy domu, warto zadbać o kwestie związane z ogrodem. Jeśli na działce rosną już jakieś drzewa lub krzewy, należy je zabezpieczyć (o ile to możliwe) przed zniszczeniem.

Projektując ogród marzeń trzeba dobrze przemyśleć strefy i funkcje, jakie będą pełniły, gdy wszystko będzie gotowe. Należy zacząć od tych podstawowych, jak zewnętrzne wiata garażowa, miejsce na pojemniki na odpady czy choćby rabatki warzywne. Jeśli w rodzinie są dzieci, warto również zaplanować kilka atrakcji dla nich.

Sprawdź też, jak zbudować drewniany domek dla dzieci.

Elementy architektury ogrodowej

Oprócz drzew i krzewów w ogrodzie może się znaleźć wiele elementów małej architektury, w tym:

Każdy z tych elementów na swój sposób stanowi ozdobę i nadaje ogrodowi niepowtarzalnego charakteru.

Jednym z najbardziej popularnych elementów aranżacji ogrodu jest drewniana altana ogrodowa. Można w niej organizować przyjęcia, odpoczywać na łonie natury, a w razie potrzeby znaleźć ochronę przed deszczem czy palącym słońcem. Altany drewniane dostępne na rynku są zazwyczaj projektowane na planie koła, kwadratu, prostokąta czy sześciokąta.

Jeśli chcesz postawić taką konstrukcję w swoim ogrodzie, przeczytaj koniecznie, jak zbudować altanę ogrodową.

W wymarzonym ogrodzie warto wprowadzić elementy, które go ozdobią i nadadzą unikalny styl. Dużą popularnością cieszą się trejaże, kratownice, bramki różane oraz wodotryski.

summer gazebo for barbecue and barbecue with stove. High quality photo

Miejsce do grillowania

Jeśli w ogrodzie stoi drewniana altana, często towarzyszy jej grill, dzięki któremu jest możliwe przygotowywanie posiłków na łonie natury oraz wspólne biesiadowanie z rodziną i przyjaciółmi.

Meble ogrodowe

Meble ogrodowe są szczególnie ważne, jeśli planujemy często i długo przebywać w ogrodzie. Na pewno przyda się zarówno stół z krzesłami dla podania obiadu, jak i niewielki stoliczek z fotelami, aby w przyjemnej atmosferze wypić poranną kawę. Olbrzymim powodzeniem cieszą się także hamaki, w których można oddać się lekturze ulubionej powieści, albo uciąć sobie popołudniową drzemkę.

Ogród marzeń – podsumowanie

Będąc na etapie projektowania ogrodu, warto precyzyjnie ustalić nasze oczekiwania względem tego miejsca, a także realnie określić możliwości. Liczy się bowiem ilość miejsca do zagospodarowania, preferencje w kwestii spędzania wolnego czasu czy również planowany budżet. Warto pamiętać, że ogród nie spełnia tylko funkcji dekoracyjnej. Stanowi również lokalny biotop dla roślin i zwierząt, a dla właścicieli może być miejscem ekologicznej uprawy warzyw czy realizacji innych  pasji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na domki ogrodowe, altany drewniane, drewniane domki na narzędzia i domki dla dzieci. Stwórz ogród marzeń, korzystając z naszych unikalnych rozwiązań!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com