poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

BlogJaki wybrać kształt altany ogrodowej?
biała altana ogrodowa osmiokatna

Jaki wybrać kształt altany ogrodowej?

Poszczególne elementy ogrodu należy dobierać w taki sposób, aby do siebie pasowały. Mówiąc prościej, powinny być ze sobą spójne. Na niewielkiej przestrzeni nie ma sensu stawiać ogromnej altany. Z kolei konstrukcja o małej powierzchni nie będzie się dobrze prezentować w przestronnym ogrodzie. Bez względu na wielkość działki, zawsze warto zachować umiar i już na etapie planowania określić przeznaczenie altany z drewna, a co za tym idzie także jej rozmiar i kształt.

Altana czterokątna

Nie ulega wątpliwości, że altana na planie czworokąta to najpopularniejszy model we wszystkich aranżacjach przydomowych ogrodów, na działkach rekreacyjnych i w ogródkach restauracyjnych. Jej najbardziej charakterystyczną cechą jest prosty czterospadowy dach, podtrzymywany przez cztery kantówki.

Prosty kształt takiej konstrukcji gwarantuje wysoką funkcjonalność. Dzięki temu czterokątne altany z drewna można bez większego problemu zagospodarować we wnętrzu klasycznymi meblami ogrodowymi, które są dostępne w każdym sklepie.

Decydując się na zakup czterokątnej altany z drewna można wybrać prostą konstrukcję na słupach bez żadnej zabudowy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się na działce z bujną roślinnością.

Sprawdź, gdzie kupić altany z drewna.

altana drewniana w ogrodzie

altana drewniana w ogrodzie

Altana sześciokątna

Sześciokątna altana z drewna jest nieco bardziej rozbudowana niż model zaprojektowany na planie czworokąta. Z uwagi na swój charakterystyczny design sprawdza się idealnie jako element aranżacji w ogrodach utrzymanych w stylu klasycznym. Jednocześnie, altana sześciokątna zapewnia świetną ochronę przed wiatrem i przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów.

Niestety, altany sześciokątne, pomimo niewątpliwych walorów estetycznych i wysokiej funkcjonalności, znacznie trudniej zagospodarować niż ich czterokątne odpowiedniki. Warto o tym pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego modelu.

Wooden summer pavilion for barbecue in the garden

Altana ośmiokątna

Wśród wszystkich altan ogrodowych, modele na planie ośmiokąta są wybierane najrzadziej. Producenci architektury ogrodowej zazwyczaj podają rozmiar takiej altany w postaci średnicy wewnętrznej konstrukcji.

Ze względu na dużą ilość ścianek, altana ośmiokątna stwarza niekiedy problemy podczas ustawiania mebli, lecz mimo wszystko istnieje sporo możliwości zagospodarowania takiej powierzchni. Większe ławki czy dłuższy stół, które można ustawić w altance sprzyjają spotkaniom w znacznie większym gronie. Jednocześnie pojawia się sporo opcji zaaranżowania otoczenia. Altana ośmiokątna “nie zginie” bowiem między rozłożystymi krzewami czy wśród wysokich drzew.

Kształty altanek ogrodowych – podsumowanie

Na rynku dostępne są drewniane altany czterokątne, sześciokątne i ośmiokątne. Decydując się na zakup takiej konstrukcji, warto wybierać rozsądnie. W praktyce oznacza to precyzyjne określenie swoich wymagań oraz weryfikacja dostępnej przestrzeni. Dzięki temu Twoja drewniana altana będzie pasowała nie tylko do stylu, ale też do układu przestrzeni na działce.

Pamiętaj! Drewniana altana ogrodowa to inwestycja na długie lata, a nie na jeden sezon.

Jeśli planujesz zakup wysokiej jakości konstrukcji, skontaktuj się z naszym przedstawicielem Oferujemy wiele uniwersalnych modeli zaprojektowanych z myślą o potrzebach najbardziej wymagających klientów. U nas znajdziesz dokładnie to, czego szukasz – doskonałe połączenie funkcjonalności z niepowtarzalną estetyką.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com