poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701

BlogCzym pokryć dach altany ogrodowej?
Czym pokryć dach altany ogrodowej?

Czym pokryć dach altany ogrodowej?

Altana ogrodowa to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują chwili relaksu po ciężkim dniu w pracy lub miejsca, które sprawdzi się podczas letnich spotkań w gronie przyjaciół. Jeśli dysponujesz kawałkiem ogródka, gdzie zmieści się taka praktyczna konstrukcja, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją wybudować. Przed rozpoczęciem pracy należy wykonać projekt, a także określić rodzaj niezbędnych materiałów. Szczególnie istotny jest w tym przypadku dach stanowiący bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów altanki zapewniający ochronę przed słońcem, deszczem i wiatrem. Jakie pokrycie dachowe sprawdzi się najlepiej? Co wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Zanim zabierzesz się do pracy, koniecznie sprawdź nasz poradnik.

Gont bitumiczny

Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokryć dachowych. Sprawdzi się najlepiej w przypadku altanki o stromym dachu, gdzie nachylenie wynosi minimum 12۫۫۫۫ stopni.

Bitumy powstają z oksydowanych lub modyfikowanych asfaltów. Masę bitumiczną nakłada się na szkielet z włókna szklanego. Aby gont bitumiczny zyskał ostateczną trwałość i odporność na czynniki środowiskowe, należy go jeszcze dodatkowo pokryć specjalną posypką mineralną. Niewątpliwą zaletą gontów bitumicznych jest szeroka paleta kolorów i kształtów, spośród których każdy wybierze coś interesującego dla siebie.

Blacha falista lub płaska

Dach altanki ogrodowej można także skonstruować z blachy falistej lub płaskiej. Ta pierwsza posiada znacznie większe walory estetyczne. W przypadku pokryć dachowych często stosuje się blachy wykonane z aluminium lub ocynkowanej stali. Równie dużo osób wybiera połączenie cynku i miedzi, która jest wyjątkowo trwałym metalem.

Rolowana dachówka

Rolowana dachówka stanowi z pewnością jedno z najciekawszych odkryć w sektorze pokryć dachowych. Jest to specjalny rodzaj klasycznej papy, która po założeniu przypomina wyglądem znacznie droższą dachówkę ceramiczną. Takie efekt estetyczny jest możliwy dzięki wzorowi stworzonemu na bazie specjalnej kolorowej posypki. W przypadku altanki ogrodowej, pokrycia z dachówki rolowanej są uważane za najbardziej optymalne rozwiązanie dostępne aktualnie na rynku.

Tradycyjna papa

Papa jest bez wątpienia najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla altanki ogrodowej. Sięgają po nią osoby poszukujące tanich i prostych sposobów na wykończenie dachu. Nie da się bowiem ukryć, że położenie papy nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności, natomiast koszt zakupu jest naprawdę niewielki. Minusem takiego rozwiązania jest niska trwałość pokrycia dachowego z papy. Czynniki atmosferyczne takie jak słońce, mróz czy deszcz powodują, że z czasem papa odkleja się od dachu, pęka i kruszeje.

Rodzaj pokrycia dachowego w altanie ogrodowej zależy od wielu różnych i bez wątpienia jest kwestią indywidualnych preferencji. Warto zatem wybrać taki materiał, który spełni nasze wymagania jakościowe i wizualne, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.