Jak udekorować domek dla dzieci - kreatywne pomysły

Jak udekorować domek dla dzieci - kreatywne pomysły

Masz w ogrodzie drewniany domek dla dzieci i zastanawiasz się, jak go urządzić? Możliwości jest naprawdę sporo. Możesz zamontować w nim kilka półek oraz okiennice. Jeśli chcesz stworzyć swoim maluchom kryjówkę z prawdziwego zdarzenia, sprawdź koniecznie nasze pomysły. Inspirujemy rodziców do odkrywania świata oczami dzieci!

Oryginalny domek dla dzieci – od czego zacząć?

Dzieci są niesłychanie wymagające.  Zacznij więc od zakupu solidnego domku z drewna i następnie odpowiednio go zaimpregnuj. Stosując dobrej jakości preparaty zyskujesz pewność, że konstrukcja przez wiele lat zachowa świetny wygląd i funkcjonalność, nawet podczas mało sprzyjających warunków atmosferycznych.

Pomysłów na zaaranżowanie domku jest mnóstwo, wystarczy tylko dobrać odpowiednie sprzęty do wieku i zainteresowań dziecka.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie domku dla dziecka.

Jeśli domek ogrodowy dla dzieci jest w stanie surowym, na pewno przyda się malowanie desek  Wystarczy tylko trochę wesołych kolorów, aby królestwo Twojego dziecka zmieniło się nie do poznania. Aby uzyskać jeszcze bardziej bajkowy klimat, możesz dodać sznur ledowych lampek i kolorowe łańcuchy z filcu.

drewniany domek dla dzieci

Wykorzystanie naturalnych materiałów do dekoracji

Przy dekorowaniu domku dla dzieci warto zwrócić uwagę na wykorzystanie naturalnych materiałów. Drewniane elementy, takie jak półki, ramki na zdjęcia czy małe meble, nie tylko świetnie komponują się z drewnianą konstrukcją domku, ale są również trwałe i bezpieczne dla dzieci. Dodatkowo, naturalne tkaniny takie jak bawełna czy len mogą być użyte do tworzenia zasłon, dywaników czy poduszek, które dodadzą wnętrzu ciepła i przytulności.

Kreatywne wykorzystanie kolorów

Kolory mają ogromny wpływ na atmosferę wnętrza, dlatego ważny jest ich przemyślany dobór. Jasne, pastelowe barwy mogą optycznie powiększyć przestrzeń domku i są zazwyczaj dobrze odbierane przez dzieci. Z kolei żywe, energetyczne kolory mogą stymulować kreatywność i dynamikę zabaw. Warto również rozważyć zastosowanie tablicy kredowej, na której dzieci będą mogły rysować i pisać, zmieniając dekoracje w zależności od nastroju i pomysłów.

Zachwycający taras

Domek posiada niewielki taras? To świetnie! Na werandzie ustaw malutki stolik, kilka krzesełek w dopasowanym rozmiarze i zainstaluj krzesełkową huśtawkę. Przy poręczy schodów na pewno doskonale sprawdzi się zjeżdżalnia, z której chętnie korzystają dzieci w każdym wieku.

Zabawa w duchu Montessori

Chcesz, aby zabawa w domku niosła ze sobą wymierne efekty? Zamontuj na ścianach specjalne tablice edukacyjne utrzymane w duchu filozofii Montessori. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku przedszkolaków i młodszych dzieci. Starszaki na pewno ucieszą się z klasycznej tablicy, po której można pisać kredą, jak w prawdziwej szkole.

Dzięki wykorzystaniu takich dekoracji, Twoje dziecko nauczy się wielu nowych rzeczy lub rozwinie zainteresowania.

domek dla dzieci

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo jest najważniejszym aspektem przy tworzeniu każdej przestrzeni dla dzieci. Upewnij się, że wszystkie użyte materiały są nietoksyczne i bezpieczne dla dzieci. Wszystkie elementy dekoracyjne powinny być solidnie zamocowane, aby uniknąć ich przypadkowego zdemontowania lub spadnięcia. Ostre kanty i narożniki powinny być zaokrąglone lub zabezpieczone, aby zapewnić dzieciom bezpieczne środowisko do zabawy.

Nasze pomysły na wyjątkowy drewniany domek

Domek można urządzić na wiele różnych sposobów. Wszystko zależy od preferencji małych użytkowników, od możliwości finansowych i oczywiście fantazji rodziców. Pamiętaj, że jest to nie tylko wielka frajda dla dziecka, ale także inwestycja w jego rozwój psychoruchowy.

Sprawdź nasze propozycje i stwórz domek, o jakim marzy Twoje dziecko.

Urządzając królestwo dla chłopca można sięgnąć po motywy związane z ulubionymi zawodami wieku dziecięcego. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby drewniany domek od czasu do czasu, zamienił się w posterunek policji albo remizę strażacką. W takim przypadku, oprócz pomalowania elewacji na właściwe kolory, warto sięgnąć po plakaty lub ciekawe obrazki na ścianę dopełniające aranżacji. Domek dla chłopca może się także z powodzeniem stać wioską indiańską albo torem przeszkód. Jedynym ograniczeniem jest w tym przypadku dziecięca i rodzicielska kreatywność.

Jeśli dekorujesz domek dla dziewczynki, bez wątpienia spodobają się jej motywy z bajek o księżniczkach oraz wszelkiego rodzaju pluszowe ozdoby i tiulowe zasłonki w oknach. Jako dominujący kolor warto rozważyć błękit albo pudrowy różowy. W bajkowym domku nie może oczywiście zabraknąć małych mebelków, takich jak stolik lub biurko i oczywiście krzesła czy taborety. Aby stworzyć przytulny klimat, można wprowadzić do wnętrza niewielki dywanik lub materac. Ściany, wbrew pozorom, nie powinny być puste. Najlepiej zawiesić na nich małe półeczki na książki i zabawki.

Dobrej jakości domek stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Twoje dzieci lubią ruch i aktywność fizyczną? Zamontuj w domku siatkę wspinaczkową, która będzie dopasowana do wieku i aktualnych możliwości dziecka.

Aby dopełnić przestrzeń, w pobliżu domku można zbudować piaskownicę, zamontować linki do podciągania lub rozwiesić hamaki. Brzmi świetnie? A sprawdza się jeszcze lepiej!

Copyright © Nowoczesne-Domki.pl
Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 Masz pytania? Zadzwoń