poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      biuro@nowoczesne-domki.pl   telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaJak pomalować domek dla dzieci?
drewniany domek dla dzieci

Jak pomalować domek dla dzieci?

Dzieci uwielbiają kolorowe domki z drewna, w których całymi dniami mogą się bawić, a w razie potrzeby schować przed wzrokiem dorosłych. Ich wygląd powinien być dopasowywany do aranżacji ogrodu, a jednocześnie skorelowany z potrzebami najmłodszych członków rodziny. Zastanawiasz się, jak pomalować drewniany domek, aby jednakowo zachwycił wszystkich domowników? Odpowiednie przygotowanie oraz właściwie dobrane barwy to klucz do sukcesu. Sprawdź nasz poradnik.

Przygotuj się do malowania

Malowanie lub jakakolwiek inna renowacja niemal zawsze wymaga planu i odpowiedniego przygotowania. Zanim więc przystąpisz do działania, zastanów się, jaki efekt końcowy pragniesz osiągnąć. Drewniane domki dla dzieci dają naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne. Możesz je malować na dowolne kolory albo podkreślić naturalny odcień drewna nakładając lakier lub bejcę.

Przed przystąpieniem do malowania musisz pamiętać o najważniejszej kwestii. Drewno należy odpowiednio zaimpregnować. Tylko w ten sposób ochronisz domek przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, które mogą prowadzić do rozwoju grzyba albo szybszego niszczenia konstrukcji. Do impregnacja warto zastosować dobrej jakości preparat od sprawdzonego producenta.

Kiedy ten etap jest już za Tobą, możesz przystąpić do wybierania farby. Jej kolor zależy przede wszystkim od preferencji małych użytkowników. Pamiętaj jednak, aby wybierać produkty z atestem, trwałe i bezpieczne dla dzieci.

Zwróć także uwagę na to, jaka jest powierzchnia domku do pomalowania. Efekt końcowy zależy także w dużej mierze od gęstości i jakości krycia farby od danego producenta.

Przed przystąpieniem do malowania skompletuj niezbędne narzędzia, takie jak pędzle malarskie, wałek, taśma malarska i papier ścierny.

drewniany domek dla dzieci

Malowanie drewnianego domku dla dzieci krok po kroku

Aby uzyskać pełną ochronę, a przy okazji nadać domkowi ładny wygląd, po upływie doby, zaimpregnowane powierzchnie trzeba jeszcze przetrzeć papierem ściernym, dokładnie odpylić i dopiero pomalować farbą.

Kolor należy nakładać równomierną warstwą wałkiem lub pędzlem, wzdłuż słojów drewna. Najlepiej pomalować minimum dwa razy, jednak między kolejnymi aplikacjami należy odczekać minimum 12 godzin, aby poprzednia warstwa była już całkowicie sucha.

Kiedy drewniany domek jest gotowy, a wszystkie jego zewnętrzne elementy zostały zabezpieczone i pomalowane, można zająć się przygotowaniem wnętrza. Podobne jak w przypadku elewacji, drewno należy zaimpregnować i pomalować na dowolnie wybrany kolor.

W kwestii wyboru barw zachęcamy, aby mocno popuścić wodze fantazji. Ekspresyjne barwy, kreatywne motywy roślinne i zwierzęce mogą stać się niewyczerpanym źródłem inspiracji niesamowitych przygód w świecie dziecięcych marzeń.

domek dla dzieci

domek dla NAJMŁODSZYCH – jaki kolor?

Moda na ozdabianie domków na naszych najmłodszych pociech przywędrowała do nas ze Skandynawii. W północnej Europie malowanie było jednak podyktowane nie tylko względami estetycznymi, ale też praktycznymi. Malowanie jest bowiem najłatwiejszym sposobem na ochronę drewna przed szkodliwym działaniem różnych czynników zewnętrznych. Jednocześnie, stosując odpowiednie kolory, możesz stworzyć prawdziwie bajkowy domek, z którego Twoje dziecko nie będzie chciało wychodzić.

Sprawdź też, jak wybrać domek dla dzieci.

Nie ulega wątpliwości, że dzieci uwielbiają żywe i intensywne kolory, które pobudzają ich ciekawość, rozwijają wyobraźnię i zachęcają do zabawy. Doskonale sprawdzi się zatem intensywny róż, czerwień, fiolet i zieleń. Jeśli jednak wolisz nieco bardziej stonowane barwy, zaproponuj dziecku pastele, które doskonale sprawdzą się nie tylko do malowania elewacji, ale także wnętrza domku.

Jeśli nie wiesz do końca jak łączyć barwy, skorzystaj z niezliczonych internetowych inspiracji. Coraz więcej osób chętnie dzieli się pomysłami na wystrój ogrodu i aranżację dziecięcych placów zabaw. Być może znajdziesz wśród nich drewniany domek, który natchnie Cię do pracy.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com