Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie domku dla dziecka

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie domku dla dziecka

Domek  dla dzieci to świetna propozycja zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. To wręcz idealna kryjówka przed światem dorosłych, a jednocześnie gwarancja, że dziecko jest bezpieczne w dobrze widocznej konstrukcji na terenie działki, przydomowego ogrodu czy nawet terenu przedszkola. Domki do zabawy i każdego dnia pobudzają dziecięce umysły do pracy, rozwijają kreatywność oraz inspirują do wymyślania najbardziej niesamowitych historii i zabawa.

Domek dla NAJMŁODSZYCH – alternatywa dla placu zabaw

Drewniany domek dla dzieci z powodzeniem zastąpi klasyczny plac zabaw. Piętrowe konstrukcje, dostępne w ofercie, to kilka wariantów tematycznych, które wciąż uzupełniane są o nowe pomysły. Oto niektóre z nich: szeryf, piłkarz, królowa, królewna, naukowiec, dżungla. Oferujemy także szeroki asortyment akcesoriów dopasowanych do tematyki ogrodowych domków dla dzieci – pufy, stoły, tablice kredowe, komody i wiele, wiele innych elementów wyposażenia, które pozwolą Twojemu dziecku zaaranżować zindywidualizowaną przestrzeń.

domek dla dzieci

Drewniany o jakim marzy Twoje dziecko

Domek to konstrukcja, którą można dopasować do indywidualnych potrzeb i zainteresowań każdego dziecka.

Sprawdź, jak pomalować drewniany domek.

Jeśli Twoje dziecko marzy o własnej przestrzeni w ogrodzie, domek z drewna jest doskonałym rozwiązaniem. Co więcej, takie drewniane konstrukcje mogą rosnąć razem z dziećmi. Dostępna na rynku bogata oferta wyposażenia pozwala na dopasowanie akcesoriów odpowiednich zarówno dla maluchów, jak i przedszkolaków oraz starszaków. Ogród czy działka w połączeniu z domkiem tworzą jedyną w swoim rodzaju przestrzeń do zabawy dla  dzieci w różnym wieku.

Ekologiczny plac zabaw dla dzieci

Domek wykonany z drewna to także wyraz troski o środowisko. Do wnętrza można też wprowadzić dodatkowe elementy wyposażenia, takie jak kosze do segregacji śmieci, które od najmłodszych lat pozwalają kształtować dobre, proekologiczne nawyki. Zastosowane do produkcji domków ogrodowych wysokiej jakości naturalne surowce, wspaniale kształtują wrażliwość i poczucie estetyki już od najmłodszych lat.

Wolnostojące domki  doskonale wpisują się w przestrzeń każdego ogrodu. Najwyższej jakości surowiec do budowy gwarantuje trwałość i bezpieczeństwo użytkowania konstrukcji przez lata – w przeciwieństwie do plastikowych, jednosezonowych placów zabaw.

domek ogrodowy dla dzieci

Domek dla BRZDĄCA – akcesoria i dodatki

Do domków dla małych smyków można dokupić dodatkowe akcesoria. Może to być zjeżdżalnia (tzw. ślizg) – falisty i wykonany z tworzywa sztucznego zapewnia maluchom wiele frajdy albo huśtawki – bardziej zabudowane dla małych dzieci i otwarte dla starszaków.

Sporą popularnością cieszą się także proste ścianki wspinaczkowe, które rozwijają ruchowo i dodatkowo uczą zwinności. Obok domku dla brzdąca można także postawić niewielką piaskownicę, która gwarantuje niczym nieograniczoną, mocno kreatywną zabawę.

Domek DLA MŁODEGO SMYKA – bezpieczeństwo

Domek  jest przeznaczony dla najmłodszych członków rodziny.  Powinien zatem spełniać maksymalnie restrykcyjne wymagania pod kątem bezpieczeństwa. Przed zakupem należy zatem sprawdzić, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczona jest dana konstrukcja. Zazwyczaj domki dla małych szkrabów występują w dwóch kategoriach 1-3 oraz 3-14. Warto także sprawdzić jaka jest maksymalna waga, jaką może zostać obciążony domek, a także – jakie jest maksymalne obciążenie dodatkowego wyposażenia, na przykład zjeżdżalni.

Odpowiedni wybór materiałów i trwałość konstrukcji

Przy zakupie domku dla dziecka istotne jest zwrócenie uwagi na jakość użytych materiałów, które powinny być nie tylko bezpieczne, ale również odporne na warunki atmosferyczne. Drewno, jako naturalny surowiec, jest doskonałym wyborem, ale warto upewnić się, czy zostało odpowiednio zabezpieczone i czy producent stosuje środki antyseptyczne oraz antyfungalne, które zwiększą trwałość domku.

domek drewniany dla dzieci

Personalizacja domku zgodnie z zainteresowaniami dziecka

Personalizacja domku może znacząco wpłynąć na zainteresowanie dziecka jego nową przestrzenią. Producenci często oferują możliwość dostosowania kolorystyki, wyboru dodatków tematycznych, jak np. elementy związane z ulubionymi bajkami czy postaciami. Dostosowanie domku do zainteresowań dziecka sprawi, że stanie się ono dla niego miejscem nie tylko zabawy, ale i inspiracji do kreatywnego spędzania czasu.

Ile kosztuje domek ogrodowy dla dzieci?

Cena typowego domku z drewna przeznaczonego dla dzieci jest zazwyczaj uzależniona od typu konstrukcji, wszelkich dodatkowych elementów zawartych w projekcie oraz opcjonalnego wyposażenia.

Jako producent drewnianych domków oferujemy atrakcyjne ceny i najwyższą jakość surowców stosowanych do budowy konstrukcji. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem.

Copyright © Nowoczesne-Domki.pl
Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 Masz pytania? Zadzwoń