poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaJak zrobić domek dla dzieci z palet ogrodowych?
domek dla dzieci z palet

Jak zrobić domek dla dzieci z palet ogrodowych?

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju kryjówki, w których mogą się bawić do woli bez nieustannego nadzoru dorosłych. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się drewniane domki z palet, które gwarantują świetną zabawę bez względu na pogodę. Taki dziecięcy azyl można postawić niemal wszędzie, ale szczególnie dobrze sprawdza się na działce lub w przydomowym ogrodzie. Masz w sobie żyłkę majsterkowicza? Sprawdź zatem, jak samodzielnie zrobić domek dla dzieci z palet.

Bezpieczna zabawa to podstawa

Domek dla dzieci z palet powinien spełniać przede wszystkim kryterium bezpieczeństwa.  Podczas budowy należy zatem pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Sprawdź jak odpowiednio przygotować podłoże pod domek. Wybraną przestrzeń oczyść dokładnie z wszelkich gałęzi, wystających korzeni oraz kamieni. Postępując zgodnie z naszymi podpowiedziami, zyskujesz pewność, że domek z palet będzie stabilny w każdych warunkach.

Aby do minimum ograniczyć ryzyko skaleczeń, warto także solidnie wygładzić palety i usunąć z nich zadziory. Drewniane elementy konstrukcji warto również  zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, takich jak opady, skrajne temperatury czy promieniowanie słoneczne.

Czego potrzebujesz, aby zbudować dla dziecka domek z palet?

Wbrew pozorom, samodzielna budowa domku z palet nie wymaga szczególnych umiejętności, ani specjalistycznych narzędzi. Zazwyczaj wystarczy kilka palet, wiertarka, wkrętarka, szlifierka, drabina, wkręty z kołkami rozporowymi oraz dobrej jakości impregnat do drewna. Prawdopodobnie większość rzeczy z tej listy masz już w swoim domu lub bez problemu możesz je od kogoś pożyczyć.

Aby zbudować mały domek dla o wymiarach 1 metr x 2 metry x 2 metry, wystarczy 14 palet EURO lub ISO. W przypadku większych konstrukcji, ilość potrzebnych elementów zwiększa się proporcjonalnie.

domek dla dzieci z palet

Jak zrobić domek z palet?

Skoro masz już wszystkie potrzebne elementy i odpowiednio przygotować podłoże, teraz pora na kolejne kroki.

Szczególnie ważnym etapem w tym przedsięwzięciu jest stworzenie projektu. Nie musi być on wykonany przez profesjonalistę. Zazwyczaj wystarcza prosty rysunek z naniesionymi wymiarami. Pomijając ten krok narażasz się na liczne trudności, które łatwo przewidzieć mają w ręku nawet zwykły amatorski projekt.

Czy to oznacza, że budowa domku z palet jest trudna? Bynajmniej! Sprawdź, jak krok po kroku zrobić domek z palet.

Większość palet jest niezbędna w całości, a z pozostałych potrzeba tylko wierzchniej warstwy. Odcięte fragmenty desek można z powodzeniem wykorzystać do ułożenia podłogi w nowym domku.

  • przygotuj podłoże zgodnie w wcześniejszymi podpowiedziami,
  • na dwóch ustawionych obok siebie paletach podłogowych ustaw ścianki konstrukcji,
  • dwie tylne palety ścianki ustawi górną częścią do wnętrza domku, a boczne odwrotnie,
  • ścianki domku przymocuj do podłogi z wykorzystaniem kątowników,
  • boczne ścianki do tylnych zamocuj śrubami,
  • przygotuj ramę z kantówek do podtrzymywania ścianki domku w górnej części oraz dachu (do tego celu wykorzystaj korytko powstałe między dolną a górną deską palety),
  • odetnij wystające fragmenty dolnych desek paletowych z bocznych ścianek i zamocuj czwartą belkę,
  • po spięciu ścianek, przymocuj przednią ściankę wkręcając wkręty w klocki palety,
  • na tym etapie wykonaj w domku półeczki docinając deski odbite wcześniej od palety.

Kolejny etap to montaż dachu. Palety są dość charakterystycznym “materiałem budowlanym”. Mają bowiem liczne niedoskonałości i nierówności. Aby maksymalnie ułatwić sobie wykonanie tego elementu, panele dachu można połączyć na zawiasach. Po zakotwiczeniu należy je jeszcze dokręcić do kantówki długimi wkrętami. Jeśli finalnie po zamontowaniu dachu, między panelami powstanie szczelina, możesz ją łatwo zniwelować. Z jednej strony poluzuj wkręty w zawiasach i mocno dobić panele do siebie. To łatwiejsze niż się wydaje, a jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie.

Tanie domki z palet – podsumowanie

Domek dla dzieci z palet ogrodowych jest konstrukcją stworzoną na miarę indywidualnych potrzeb każdej rodziny. Nie kupisz go w żadnym supermarkecie, a satysfakcja z samodzielnie wykonanej pracy będzie z pewnością ogromna. Domki z palet są tanie, ekologiczne, a przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju. Do wspólnej pracy nad konstrukcją możesz również zaprosić swoją pociechę.

Jeśli zatem pragniesz stworzyć dla dzieci wyjątkowe miejsce do zabawy, ale dysponujesz ograniczonym budżetem, domek z palet sprawdzi się idealnie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com