poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      biuro@nowoczesne-domki.pl   telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaZadaszenie tarasu czy altana? Co wybrać?
Zadaszenie tarasu czy altana

Zadaszenie tarasu czy altana? Co wybrać?

Chcesz w atrakcyjny sposób zaaranżować swoją przestrzeń w pobliżu domu? Szukasz rozwiązań, które zamienią Twój ogród w przytulną oazę, a jednocześnie zwiększą użytkową przestrzeń do odpoczynku i relaksu? Myślisz o zadaszeniu tarasu, ale podoba Ci się drewniana altana w ogrodzie? Sprawdź, co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Altana drewniana dla koneserów

Altany ogrodowe to konstrukcje o stosunkowo zróżnicowanym wyglądzie. Poszczególne modele mogą być klasyczne lub nowoczesne. W zależności od indywidualnych preferencji każdy znajdzie konstrukcję idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

 

Sprawdź, ile od granicy działki powinna znajdować się altana.

 

Drewniane altany można niemal dowolnie aranżować, ustalać praktycznie dowolne wymiary czy też tworzyć własne oryginalne projekty. Wszędzie tam, gdzie w ogrodzie lub na działce znajduje się wolna przestrzeń może też stanąć altana.  Wystarczy tylko dobrać odpowiedni sposób mocowania konstrukcji do podłoża.

Altana może być wyposażona w podłogę, ażury i inne dekoracje. Aby zapewnić ochronę przed deszczem lub zbyt dużym słońcem, ściany takiej konstrukcji można też całkowicie zabudować boazerią lub wykorzystać do tego celu rolety. Altany wykonane z dobrej jakości drewna to konstrukcje, które można aranżować na wiele różnych sposobów.

Zadaszenie tarasowe dla fanów nowoczesności

A co w sytuacji, kiedy nie mamy pięknego ogrodu lub choćby trawnika? W takim przypadku doskonale sprawdzi się  zadaszenie tarasu.

Rozwiązanie tego typu można bowiem potraktować jako rodzaj przydomowej budowli, która ma jednak znacznie bardziej ograniczone możliwości aranżacji, w porównaniu do drewnianej altany. Wszystko bowiem zależy od wielkości powierzchni i jej kształtu. Zadaszenie tarasu sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które wolą nie ingerować w aktualną strukturę swojego ogrodu.

Jak zaaranżować taras z zadaszeniem? To bardzo proste! Do tego celu sprawdzi się typowe oświetlenie led, które można zainstalować na przykład w pergoli. Aby dodatkowo zwiększyć atrakcyjność zadaszenia i jego ogólną funkcjonalność, warto również zamontować roletę. Tym sposobem otrzymamy zabezpieczenie przed słońcem lub przed opadami deszczu.

 

Zadaszenie tarasu czy altana drewniana?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości, jakie mamy w naszej nieruchomości. Jeśli więc planujesz częste spotkania z rodziną lub przyjaciółmi, a także weekendowe posiłki przy stole czy wspólne grillowanie, dobrym pomysłem będzie na pewno drewniana altanka z przytulnym klimatem.

W większej konstrukcji można bez przeszkód postawić murowany grill, duży stół, a także wygodne pufy, czy nawet piec do pizzy. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że altana jest zazwyczaj nieco oddalona od domu. Tym samym nie trzeba się obawiać, że zapachy przyrządzanych potraw będą przenikać do domu. Można zatem biesiadować do woli i bez wyrzutów sumienia.

Altanka to także doskonałe w swej prostocie rozwiązanie, jeśli mamy dzieci lub planujemy je często gościć. Bawiąc się na przyjęciu w altance, rodzice mogą bez przeszkód kontrolować zabawę swoich pociech na terenie ogrodu czy trawnika.

Jeśli pragniesz tylko od czasu poczytać książkę, albo chcesz popracować na świeżym powietrzu, wystarczy zadaszony taras. Tutaj również odpoczniesz po ciężkim dniu w pracy czy na uczelni, albo wypijesz lampkę wina podczas weekendowego odpoczynku w rodzinnym gronie.

 

Wybór należy do Ciebie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com