poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701

BlogDrewniana wiata garażowa czy garaż – co wybrać?
Wiata garażowa w nowoczesnym stylu w której znajduje się biały Hyundai Coupe

Drewniana wiata garażowa czy garaż – co wybrać?

Zagospodarowanie przestrzeni przeznaczonej do postoju auta to ważna kwestia podczas budowy domu czy organizacji zakładu pracy. W tym kontekście często pojawia się dylemat – tradycyjny garaż czy drewniana wiata garażowa? Sprawdź, która opcja będzie lepsza i podejmij właściwą decyzję.

Budżet ma znaczenie

Przed przystąpieniem do budowy, warto dokonać analizy finansów. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, wiata samochodowa to znacznie lepsze rozwiązanie niż garaż. Różnica w kosztach realizacji takich inwestycji wynika bowiem z ich skali oraz specyfiki.

Garaż to konstrukcja zamknięta, natomiast wiata może obejmować wyłącznie nakrycie stojące na podporach. To wystarczy, aby chronić pojazd przed opadami lub palącym słońcem. jednocześnie ilość materiałów i mechanizmów potrzebnych na wykonanie wiaty jest znacznie mniejsza niż w przypadku typowego garażu.

Białe BMW 420 D oraz czarny Ford Mustang GT zaparkowane w nowoczesnej wiacie garażowej w kolorze grafitowym na tle starego drewnianego domu

Dwustanowiskowa nowoczesna wiata samochodowa

Niezbędna powierzchnia

Kolejna ważna kwestia to przestrzeń potrzebna do postawienia auta.

Garaż sprawdzi się w sytuacji, kiedy dysponujesz dużym samochodem i dodatkowo posiadasz mnóstwo wyposażenia. Należy przy tym pamiętać, że postawienie garażu wymaga sporego terenu pod zabudowę, a wiatę samochodową można bez problemu wkomponować w niemal każdą przestrzeń bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Garaż – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Niewątpliwą zaletą garażu jest możliwość niemal dowolnego wykorzystania przestrzeni. Zamknięta konstrukcja o sporej powierzchni sprawia, że w garażu można:

  • przechowywać sprzęt i meble ogrodowe, rowery oraz akcesoria sportowe,
  • zorganizować stanowisko do majsterkowania,
  • trenować.

Garaż skutecznie zabezpiecza mienie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych (opady, skrajne temperatury, pyły) oraz przed kradzieżą.

Wśród wad garaży można wymienić wysokie koszty postawienia budynku. Wydatki związane z wykonaniem projektu i samą budową są stosunkowo duże i stanowią niejednokrotnie spore ograniczenie. Decydując się na takie rozwiązanie trzeba także brać pod uwagę dość długi czas realizacji inwestycji i związane z nią formalności. Trzeba bowiem zgłosić budowę do odpowiednich  urzędów i uzyskać niezbędne pozwolenia.

Na koniec pozostaje kwestia wygospodarowania odpowiednio dużej i wykonania fundamentów. Postawienie garażu, wbrew pozorom, bywa dość skomplikowane, jest także czasochłonne.

Białe auto marki BMW model 420 zaparkowane w drewnianej wiacie samochodowej w stylu nowoczesnym położona na kostce brukowej w otoczeniu zielonej trawy i jabłonek

wiata garażowa dla wymagających

Jako alternatywę dla garażu można postawić wiatę samochodową. Wolnostojące konstrukcje tego typu mają proste, półokrągłe, albo dwuspadowe dachy i prezentują się wyjątkowo efektownie zarówno na działce rekreacyjnej, jak i na posesji w pobliżu całorocznego domu.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania są relatywnie niewielkie koszty i krótki czas realizacji inwestycji, bez zbędnych formalności. Wiata garażowa to budowla, której montaż trwa nie więcej niż kilka, maksymalnie kilkanaście godzin.

Wiata drewniana to z założenia miejsce postojowe dla samochodu osobowego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby przechowywać w niej rowery czy motocykle. Zadaszoną przestrzeń z naturalnego drewna można też wykorzystać do przechowywania ogrodowych sprzętów albo jako miejsce do relaksu.

W przeciwieństwie do garażu drewnianą wiatę samochodową można łatwo i bez problemu wkomponować w przestrzeń ogrodu lub działki rekreacyjnej.  Choć nie zabezpiecza przed niskimi i wysokimi temperaturami, w miesiącach letnich, może stanowić doskonałe miejsce do ćwiczeń lub wykonywania drobnych prac naprawczych. Zadaszenie doskonale bowiem chroni przed opadami atmosferycznymi i palącym słońcem.

Gdzie kupić drewnianą wiatę garażową?

Szukasz funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie rozwiązań? Zachęcamy do  zapoznania się z szeroką ofertą na wiaty garażowe od nowoczesne-domki.pl.

Znajdziesz u nas wysokiej jakości konstrukcje z drewna, wykonane z materiałów o ponadprzeciętnej trwałości i odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. gwarantujemy konkurencyjne ceny i błyskawiczną realizację zamówienia. Zadzwoń do nas lub napisz, jeśli masz pytania albo wątpliwości. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby i możliwości.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.