poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      biuro@nowoczesne-domki.pl   telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

BlogJakiej wielkości powinien być domek na narzędzia?
domek na narzędzia

Jakiej wielkości powinien być domek na narzędzia?

Drewniany domek narzędziowy w ogrodzie przydaje się do przechowywania mebli ogrodowych, dziecięcych zabawek, roweru i oczywiście wszelkich narzędzi. Taki składzik często stanowi też nietypową ozdobę ogrodu lub działki rekreacyjnej. Podpowiadamy, jakiej wielkości domek wybrać, aby wygodnie przechowywać w nim wszystko to, co jest potrzebne w sezonie. 

W domku narzędziowym można z powodzeniem przechowywać mnóstwo urządzeń i materiałów, które są niezbędne na działce lub w typowym gospodarstwie domowym. 

Porządek,  a także łatwy dostęp do wszystkich narzędzi to z pewnością największe zalety takiej konstrukcji. Domek drewniany narzędziowy chroni bowiem sezonowy sprzęt przed szkodliwym działaniem wilgoci, zapewnia odpowiednią wentylację i zabezpiecza przed kradzieżą.

Przeczytaj: Domek na narzędzia – drewniany czy plastikowy?

Decydując się na zakup domku, warto pamiętać, że łatwo można go dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Odpowiednio zabezpieczony, przetrwa lata w świetnym stanie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, można go poddać liftingowi. 

Domek narzędziowy – jaka wielkość?

Domek narzędziowy powinien był funkcjonalny. Aby spełniał swoją funkcję, musi przede wszystkim mieć odpowiednie wymiary, przynajmniej 200 cm × 130 cm. Jeśli działka jest odpowiednio duża, można wybrać większy domek, o wymiarach na przykład 300 cm × 200 cm.

Przeczytaj: Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?

To, jak duży będzie domek zależy między innymi od powierzchni ogrodu i miejsca, które możemy przeznaczyć na taką konstrukcję. Nie bez znaczenia jest też ilość przedmiotów, które docelowo będą przechowywane w domku. 

Warto natomiast kierować się zasadą umiaru. Nawet jeśli działka, albo ogród mają dużą powierzchnię, nie należy przesadzać z rozmiarami składziku. W rzeczywistości niekiedy lepszym rozwiązaniem jest budowa niedużego budynku gospodarczego. Z kolei zbyt mała narzędziownia nie będzie spełniać swojej funkcji, gdyż niewiele do niej wejdzie. Przyjmuje się, że drewniany domek na narzędzia powinien mieć powierzchnię przynajmniej 5-6 m2 i można go na przykład połączyć z drewutnią. 

Drewniany domek na narzędzia najlepiej wybudować na planie kwadratu lub prostokąta. W konstrukcji warto także zaplanować otwory wentylacyjne i okna, szczególnie jeśli domek będzie miał większy rozmiar. Drzwi w domku  powinny mieć minimum 90 cm szerokości. 

Jakiej wielkości domek na narzędzia – podsumowanie

Domek narzędziowy to praktyczna konstrukcja, dzięki której można wreszcie zaprowadzić porządek na działce lub w przydomowym ogrodzie. Jeśli zastanawiasz się, czy drewniany domek na narzędzia pomieści wszystkie twoje działkowe sprzęty, wybierz konstrukcję o największej kubaturze.  

Gotowe domki, dostępne w naszej ofercie, są zaplanowane w taki sposób, aby były jak najbardziej funkcjonalne. Przekonaj się sam! Zachęcamy tym samym do kontaktu z naszymi pracownikami. Wspólnie znajdziemy idealnie rozwiązanie!

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com