poniedziałek-piątek: 7:00-17:00      nowoczesne.domki.pl@gmail.com     telefon: 889 009 701 telefon: 889 009 702

Strona głównaJaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy?

Jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy?

Domek letniskowy w ustronnym miejscu to świetny sposób na udany urlop z dala od zgiełku miasta. Jeśli jednak chcesz, aby Twój wypoczynek był maksymalnie przyjazny naturze, zainstaluj zestaw fotowoltaiczny. Sprawdź, co wybrać i dowiedz się, jak powinien wyglądać odpowiedni dach pod fotowoltaikę, aby inwestycja stała się w ogóle możliwa.

Dlaczego warto zainstalować zestaw fotowoltaiczny na domek letniskowy?

Działanie wszystkich systemów fotowoltaicznych polega na przekształceniu energii promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Proces ten zachodzi w ogniwach fotowoltaicznych (PV), zbudowanych z półprzewodnika (zazwyczaj jest to krzem). Moduły fotowoltaiczne montuje się z powodzeniem w domach jednorodzinnych, w zakładach produkcyjnych, a także w instytucjach publicznych.

Solary idealnie sprawdzają się także na działkach rekreacyjnych. Fotowoltaika na domek letniskowy to bowiem idealny sposób, aby obniżyć średnie miesięczne rachunki za prąd oraz wypoczywać w zgodzie z naturą. W obliczu stale rosnących cen energii to wyjątkowo atrakcyjna alternatywa dla prądu pobieranego z sieci. Według ekspertów branżowych, panele słoneczne w niedalekiej przyszłości będą powszechnie wykorzystywane w rolnictwie, motoryzacji oraz biznesie. A to dopiero początek energetycznej transformacji.

domek letniskowy 23

Fotowoltaika na działce rekreacyjnej

Wielkość i koszt instalacji fotowoltaicznej, w przypadku każdej budowli, jest uzależniony od zapotrzebowania na energię elektryczną, a także czynników takich jak stopień nasłonecznienia czy choćby rodzaj płytek fotowoltaicznych.

Fotowoltaika do domku letniskowego działa na identycznych zasadach jak fotowoltaika dla domu. Panele fotowoltaiczne muszą zostać ustawione w kierunku południowym, pod kątem mniej więcej 35 stopni, a zestaw montażowy należy dopasować do rodzaju pokrycia dachu. Moduły fotowoltaiczne można przykręcać do powierzchni drewnianych na specjalnych uchwytach. Pamiętaj jednak, że rozplanowanie instalacji fotowoltaicznej na domek letniskowy i jej montaż wymaga pomocy specjalisty.

Fotowoltaika na domek letniskowy – co powinien zawierać zestaw?

Standardowy zestaw fotowoltaiczny dla domku wypoczynkowego obejmuje nie tylko panele,  ale też różnego rodzaju mocowania. Aby dostarczyć energię dla domku letniskowego o powierzchni około 40m2, musisz dokonać zakupu dwóch modułów fotowoltaicznych o mocy 300 W. Do tego należy jeszcze zakupić dwa akumulatory o łącznej pojemności 440 Ah oraz przetwornicę napięcia o mocy ciągłej liczącej ponad 2 kW i mocy chwilowej na poziomie 4 kW. Akumulator kumuluje energię, natomiast przetwornica działa jako konwerter mocy, zmieniający napięcia i natężenie energii elektrycznej. Jako bezpiecznik stosuje się tzw. regulator ładowania, który chroni instalację przed przeładowaniem i nadmiernym napięciem.  Dzięki temu zapewnisz sobie wystarczająco dużo prądu potrzebnego do funkcjonowania podstawowych sprzętów elektronicznych, oświetlenia i niewielkich urządzeń AGD.

Sprawdź także: Jak ocieplić domek letniskowy?

Wiesz już, jaki zestaw fotowoltaiczny na domek letni sprawdzi się na Twojej działce. Dzięki takiej inwestycji możesz wieść życie zgodne z naturą i troszczyć się o środowisko. Fotowoltaika na domek letniskowy to bez wątpienia standard wypoczynku przyszłości – im wcześniej zdecydujesz się na ten krok, tym szybciej zwróci się inwestycja. Jeżeli Twój domek na działce jest położony w odkrytym i mocno nasłonecznionym miejscu, tempo zwrotu może być naprawdę wysokie.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Kontakt

Nowoczesne Domki

Nieznanice ul. Klonowa

tel1: 889 009 701

tel2: 889 009 702

tel3. 507 683 663

No products in the cart.

Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 nowoczesne.domki.pl@gmail.com