Jak zakotwić domek narzędziowy?

Jak zakotwić domek narzędziowy?

Samodzielny montaż domku narzędziowego to stosunkowo prosta czynność. Zanim zostaną podjęte jakiekolwiek działania, trzeba zdecydować, gdzie ostatecznie stanie konstrukcja. Kiedy już postawisz domek narzędziowy, warto go odpowiednio zamocować. Sprawdź koniecznie jak to zrobić!

Domek którego nic nie ruszy

Jeśli masz już gotowy projekt domku narzędziowego, musisz jeszcze zadbać o teren, na którym stanie konstrukcja i jej fundamenty. Rozłóż wszystkie elementy ramy dolnej i następnie połącz je przy użyciu wkrętarki. Teraz możesz skręcić szczyty i do jednego z nich przymocować prowadnice do drzwi. Dopiero wtedy możesz rozpocząć instalację kolejnych elementów szkieletu drewnianej konstrukcji. Na koniec należy zamocować panele ścienne i dachowe, potem maskownice i resztę części.

Warto pamiętać, że poprawne umiejscowienie domku narzędziowego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich jego użytkowników. Tym samym, warto dodatkowo ustabilizować jego konstrukcję przy użyciu specjalnych komponentów.

Czego użyć do mocowania domku narzędziowego?

W zależności od tego, z jakich materiałów wykonany jest domek narzędziowy, będziesz potrzebować określonych narzędzi do mocowania konstrukcji do podłoża. Dość dobrze sprawdza się klasyczna wylewka betonowa czyli mieszanina cementu i kruszywa wraz z dodatkami modyfikującymi. Z powodzeniem można ją przygotować samodzielnie w domu lub zakupić gotowy produkt w sklepie z artykułami budowlanymi.

Zbrojona płyta fundamentowa czyli właśnie wylewka to bez wątpienia rozwiązanie najbardziej solidne, niestety również stosunkowo drogie. Sięgająca na około 20-30 cm w głąb gruntu wylewka betonowa gwarantuje natomiast stabilność całej drewnianej konstrukcji. Jej zaletą jest relatywnie krótki czas przygotowania. Maksymalnie po 7 dniach od wykonania, płyta jest gotowa do użycia. Jak wykonać wylewkę? Nie ulega wątpliwości, że takie zadanie wymaga nieco wiedzy i doświadczenia. Dość często konieczna jest także pomoc fachowców. Jednak w przypadku podłoża charakteryzującego się niską nośnością,  płyta fundamentowa to bardzo często jedyne słuszne rozwiązanie, szczególnie kiedy posiadasz naprawdę duży domek narzędziowy przygotowany z myślą o całorocznym użytkowaniu.

Jeśli jesteś właścicielem domku, warto wykorzystać bloczki betonowe lub kostkę brukową. Do wykonania takiego mocowania przydadzą się z pewnością szlifierki i wiertarki. Gdy fundamenty domku są brukowe bądź betonowe, sięgnij po kotwy przykręcane do podłoża wkrętarką. Każdy narożny bloczek powinien posiadać taki element.

Dość duża część gotowych domków narzędziowych posiada systemy mocujące w zestawie. Czasami, wyznaczone są także konkretne miejsce, w których należy umieścić wspomniane komponenty. Jeśli wolisz samodzielnie zbudować domek narzędziowy, musisz kupić takie wzmocnienia oddzielnie. Znajdziesz je w hipermarkecie budowlanym.

Copyright © Nowoczesne-Domki.pl
Daniel, konsultant handlowy
+48 889 009 701 Masz pytania? Zadzwoń